Všetko

4 ženské archetypy: Ktorý prevláda u vás?

Mali ste niekedy pocit, že ste úplne iná osoba ako ste boli včera? Stačí sa pozrieť na ženský cyklus trošku bližšie a zistíte, že menštruačný cyklus má 4 jedinečné fázy. Tieto fázy sa manifestujú cez vás a môže sa zdať, že menia to, kým ste. Tak ako ženy každý mesiac prechádzajú týmito fázami, tak každá žena prechádza týmito fázami i vo svojom živote ako takom:

PANNA

Archetyp panny je silno ženská energia, ktorú reprezentujeme počas našej predovulačnej fázy. Je to fáza hneď po skončení menštruácie – folikulárna fáza, kedy dozrieva vajíčko. Táto fáza reprezentuje čistotu a nezávislosť, silu a integritu. Všetky tieto vlastnosti sú myslené v zmysle osobnosti a stavu mysle, a nie sexuálnej energie. Moderné poňatie fázy panny je často chybne spájané so sexualitou. V skutočnosti ide o ženu nezávislú, ktorá sa nikomu nemusí zodpovedať.

MATKA

Archetyp matky sa v ženách zobúdza po milenke. Silnie počas ovulácie. Táto žena žiari. Je vášnivá, prekypujúca hojnosťou a je na vrchole plodnosti. Jej kreativita je najvyššia v tejto fáze. Je dobrosrdečná a láskavá. V tomto období je žena spoločenská, miluje návštevy a rada ide von s kamarátmi. Je to ideálny čas na organizáciu veľkého rodinného obeda a na tvorenie.

KRÁĽOVNÁ

Táto fáza prichádza po ovulácii pred menštruáciou. Kráľovná je sebavedomá žena, ktorá si je vedomá svojich kvalít a sily ale i sily sveta. Kráľovná má deti, ktoré sú už staršie a ona má čas venovať sa sama sebe a svojej tvorivosti. Má mnoho skúseností a predáva ich v spoločnosti ďalej cez učenie. Jasne vie stanoviť pravidlá a hranice pre tých okolo nej. Rizikom je, ak nenaplnila svoje poslanie v predošlých fázach, môže byť zatrpknutá a cítiť sa nenaplnená.

VEDMA

Fáza vedmy prichádza s príchodom menštruácie. Ide o najpodceňovanejšiu fázu ženského cyklu v modernej spoločnosti. Reprezentuje starnutie, stratu plodnosti a neaktivitu. Predstavte si, ako sa cítite počas menštruácie. Ste pomalšia a unavenejšia. Toto otočenie pozornosti do seba prináša prístup k studnici vedomostí, pravdy a intuície. V tomto období sú ženy oveľa citlivejšie a hĺbavejšie. Zachytia okamžite rôzne energie a dostanú odpovede na otázky, ktoré ich trápili v predošlých fázach. Je úplne úprimná, lebo nemá čo stratiť.