Všetko

7 Najkrajších miest v Indii, ktoré by ste mali navštíviť

Počuli ste už o týchto miestach v Indii? Pozrite si inšpirácie pre cestovateľov i milovníkov turistiky v magickej krajine pestrých farieb.

 

1. Pláž Dhanushkodi v štáte Tamilnádu
Čarovné pobrežie a sýte farby tohto magického miesta vám vyrazia na prvý pohľad dych. Nie je preplnená turistami ako európske pláže, a preto si tu môžte vychutnať autentickú atmosféru lokálnych ľudí so všetkým, čo k tomu patrí.

 

2. Palác Mysore v štáte Karnataka
Ide o kráľovský palác v indickom štáte Karnataka. Stojí v meste Mysore, ktoré je známe množstvom palácov. Tento je však jedinečný svojou architektúrou a ročne sa teší veľkému množstvu turistov.

 

3. Koralový súostrovie Lakshadweep
Koralové ostrovy ležia severo-západne od pobrežia hlavnej časti Indie. Súostrovie je tvorené 36 ostrovami v Arabskom mori. Miestne koraly patria do skupiny geologicky blízkej koralom na Maledivách. Ide o turisticky vyhľadávané ostrovy najmä medzi milovníkmi potápania.

 

4. Čajová plantáž Happy Valley, Darjeeling
Kto by nepoznal značku čajov Darjeeling! Čajová plantáž Happy Valley je druhá najstaršia plantáž čajov Darjeeling, bola založená v roku 1854. Nachádza sa vo výške viac ako 2km nad morom a rozprestiera sa na 177 hektároch. Na tejto plantáži pracuje približne 1500 pracovníkov.

5. Mesto Matheran v štáte Maháráštra
Čarovné miesto Matheran je rajom pre miestnych i zahraničných novomanželov. Ak hľadáte romantické miesto na svoje medové týždne, určite navštívte Matheran medzi decembrom a marcom, kedy je počasie najpriaznivejšie.

 

7. Hotel Oberoi Udaivilas, Radžastan
India je známa extrémami: na jednej strane chudoba a na strane druhej nevídaný luxus. Ak si chcete užiť trošku luxusu, určite sa vyberte do hotela Oberoi v štáte Radžastan a bude o vás postarané ako v nebi.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.