ZAKLADATEĽKA MARTINA BHANDI

Moje meno je Martina Bhandi a som zaklateľkou internetového obchodu www.womanhood.sk. Keď som v roku 2015 stretla svojho manžela, nikdy sa mi ani len nesnívalo, že by som raz mohla vycestovať do krajiny ako je India a už vôbec nie, že sa do nej budem pravidelne a s obrovskou radosťou vracať. No keďže odtiaľto môj drahý pochádza, táto pre mňa vtedy šialená predstava sa onedlho stala realitou.

Prvá vec, ktorú som si pri návšteve Indie všimla, boli indické ženy. To, ako sa pohybovali, ich reč tela. Boli úžasne ženské, elegantné a jemné. Ale ak mám byť úprimná, čo ma najviac očarilo, boli ich šaty a najmä farby, ktoré tak hrdo nosili. Nikdy som nič také nevidela! Indické ženy mali na sebe krikľavo oranžové saree – zavinovacie indické šaty – s výraznými vzormi a kombinovali ich s neónovo fialovými blúzkami a obrovskými zlatými náhrdelníkmi a náušnicami. Wow! Mala som pocit, že prvýkrát v živote som si naozaj mohla obliecť to, čo sa mi páči a okolia to dokonca obdivovalo.

Tento krásny pocit som si uchovala a nemohla som naň prestať myslieť. Keby sa každá žena mohla ráno obliecť presne do tých farieb a vzorov, aké sa jej páčia. Keby sa každá z nás mohla cítiť sama sebou v tom, čo má na sebe. Začala som preto intenzívne pátrať, ako by sa tento pocit dal preniesť sem k nám – do Európy, na Slovensko. Postupne som vďaka rodine spoznala indických lokálnych výrobcov oblečenia, doplnkov i iných produktov, ktoré v ponuke na womanhood.sk môžete dnes nájsť. Koncept dlhých sukní som si okmažite zamilovala, nakoľko som v nich našla spojovací mostík medzi Indiou a Slovenskom. Spojenie niečoho, čo ženy na Slovensku rady nosia a zároveň niečoho magického, kúsok Indie. Každá žena by mala okúsiť tento pocit, hovorila som si.

Postupne som chcela kúsok tejto krásy preniesť i do iných produktov. Začali sme s výrobou vlastného oblečenia z látok dovezených z Indie ale i z európskych látok. Oslovili sme lokálnych výrobcov napríklad na výrobu diárov a zápisníkov s indickými motívmi.

Medzitým som mala to šťastie navštíviť mnoho ďalších krajín a malých výrobcov z Európy aj Ázie, z ktorých dieľne pochádzajú napríklad i niektoré z nádherných farebných legín. Veľmi nám záleží na tom, aby sme poznali podmienky, v ktorých sa produkty vyrábajú a preto na osobné návštevy a kontakt veľmi dbáme.

 

Verím a dúfam, že naše zákazníčky aj vďaka womanhood vecičkám nájdu radosť a objavia ženskú energiu v sebe i v tých najšednejších dňoch

Bižutéria (58)

Oblečenie (46)